ZIEMIE/GLINY

CZARNA TORFOWA

Najlżejsza i najbardziej rozdrobniona ziemia torfowa dostępna na rynku Polskim . Jest lekka i pulchna , doskonale nadaje się na płytkie i zamulone łowiska. Niezastąpiona w przyciemnianiu zanęty , przechowywaniu robaków kompostowych, rozbijaniu zbyt sklejonej zanęty .W połączeniu z glinami nadaje i spulchnienia i usprawnia rozkładanie się ich na dnie.

ARGILLA

Mało wilgotna glinka, starannie rozdrobniona i ręcznie przesiana ,o kolorze ciemno stalowym ,doskonała do dociążania mieszanek zanętowych, jej głównym przeznaczeniem jest przenoszenie ochotki zanętowej lub dżokersa w proporcji 0,25 kg dżokersa na 2 kg glinki. Najbardziej uniwersalna glinka proponowana przez firmę VIMBA. Glinkę można dowilżać, w zależności od typu łowiska by uzyskać większą spoistość i wiązanie.

SOMME

Średnio wilgotna żółta glina , doskonała do obciążania mieszanek zanętowych oraz do podawania w niej żywych przynęt typu dżokers. Wykazuje się średnim wiązaniem i rewelacyjnym rozprowadzaniem na dnie. Glinkę można dowilżać, w zależności od typu łowiska by uzyskać większą spoistość i wiązanie.

JASNA SMUŻĄCA

Najjaśniejsza i najbardziej smużąca glinka z oferowanych przez firmę Vimba. Doskonała do podawania dżokersa podczas szybkościowego połowu uklejek oraz wywoływania mlecznej chmurki zanętowej.

CIĘŻKA WIĄŻĄCA

Typowa ziemia rzeczna o doskonałym rozdrobnieniu, uzyskanemu podczas ręcznego przecierania przez drobne sita, o bardzo dużych właściwościach wiążących i doskonałych parametrach dociążających. Szczególnie polecana do zastosowania przy połowie na rzekach.

SUPER WIĄŻĄCA

To nowość 2017 roku , jedyna wilgotna ziemia na rynku o właściwościach popularnego bentonitu. Bardzo skutecznie dociąża i nadzwyczaj mocno dokleja mieszanki zanętowe . Polecana do podawania wraz ze żwirem , takich przynęt zanętowych jak kaster, siekane robaki kompostowe i topione białe robaki. Zalecana ostrożność , gdyż bardzo mocno dokleja.

ROZPRASZACZ DŻOKERSA I OCHOTKI

Jedyny na Polskim rynku neutralny i bardzo wydajny rozpraszacz do dżokersa i ochotki. Kopiasta łyżeczka do herbaty rozpraszacza skutecznie rozdziela 250 gram dżokersa nie powodując jego sklejenia nawet po 24 godzinach. Cząsteczki rozpraszacza nie kaleczą ciał ochotki i nie powodują ich obumierania i ponownego sklejania.

 

Komentowanie jest wyłączone