ZANĘTY MARCELA VAN DEN EYNDE

Obiecałem szerzej opisać zanęty nieżyjącego już mistrza świata Marcela Van Den Eynde. Szczegółowe opisy zanęt znajdziecie w internecie. Ja skupię się na tych , które stosowałem i tych które przynosiły efekty w postaci ryb w łowisku. Moim numerem 1 wśród zanęt tej marki jest Gold Pro BREAM Classic, doskonała na leszcze , duże krąpie i jako dodatek do wszelkich mieszanek leszczowych.

Kolejną bardzo dobrą zanętą , zwłaszcza w połączeniu z Gold Pro jest kolejna zanęta leszczowa Record Silver BREME.

Na wodach stojących i bardzo wolno płynących jest to doskonała mieszanka trzymająca leszcze w polu nęcenia przez dłuższy czas. Warunek podstawowy działa na średnie i duże leszcze. Więc muszą być w łowisku by ich taką mieszanką znęcić, mniejsze leszcze szybko się sycą. Połączenie tych wymienionych zanęt z trzecią daje nam super mieszankę na rzeki – czyli szybkie uciągi. Tą trzecią jest RIVER ACE.

Kolor ceglasty tej zanęty jest efektem zastosowania w mieszance słodkiej papryki która doskonale działa na apetyt i trawienie ryb.

Zanęta stosowana z powodzeniem na płocie , ale pod warunkiem , że w łowisku mamy duże i średnie egzemplarze to ulubiona zanęta holendrów i Alana  Scotthorna . Tą zanętą jest G5. W łowiskach z dużą ilością płoci bardzo ładnie selekcjonuje duże osobniki. W połączeniu z pieczywem brązowym głęboko prażonym i mielonymi konopiami prażonymi jest bardzo silna bronią .

Wiele lat temu , gdy na rynku nie było jeszcze dużej ilości dobrych zanęt przy połowie płoci drobnej lub uklejek stosowałem z powodzeniem Specjal Concurse ABLETES GARDONS.

Teraz jest wiele lepszych mieszanek   zanętowych choć zawsze możecie przetestować. Tyle od DZIADKA na temat mojej opinii dotyczącej zanęt tej marki. Pozdrawiam czytelników. DZIADEK

1 Komentarz:

  1. Zanęty Marcela są u nas baardzo niedoceniane. Oczywiście wśród najpopularniejszych, pewnych i skutecznych przoduje Gold Pro oraz Turbo. Bardzo lubię połączenie Golda z Supercupem lub Super Matchem – na jeziora skuteczna dla średnich rybek. Fajną propozycja na lato jest Catch- sygnowany na karasia i lina, sprawdza się również na płotki i leszczyki, nie sposób pominąć River Ace – w moich stronach kilerek na Odrę, . Oczywiście wśród atraktorów dominuje słony caramel ( o ile atraktor stosuję)? Ogólnie jestem zdania, że zanęty Sensasa są skuteczniejsze na małe i średnie rybki, zaś Marcel pomaga w sprowadzeniu większych osobników. Czy zauważył Pan może zależność, że Marcel sprawdza się lepiej na łowiskach z brudniejszą, bardziej zamuloną woda, a Sensas na czystszych wodach? Pytam bo wg mnie to się zazwyczaj sprawdza, choć jak Pan przypomina wielokrotnie- Nie ma cudownej zanęty na każda wodę, nie zawsze co powinno być pewniakiem się sprawdza,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *