ZANĘTY MARCELA VAN DEN EYNDE

Obiecałem szerzej opisać zanęty nieżyjącego już mistrza świata Marcela Van Den Eynde. Szczegółowe opisy zanęt znajdziecie w internecie. Ja skupię się na tych , które stosowałem i tych które przynosiły efekty w postaci ryb w łowisku. Moim numerem 1 wśród zanęt tej marki jest Gold Pro BREAM Classic, doskonała na leszcze , duże krąpie i jako dodatek do wszelkich mieszanek leszczowych.

Kolejną bardzo dobrą zanętą , zwłaszcza w połączeniu z Gold Pro jest kolejna zanęta leszczowa Record Silver BREME.

Na wodach stojących i bardzo wolno płynących jest to doskonała mieszanka trzymająca leszcze w polu nęcenia przez dłuższy czas. Warunek podstawowy działa na średnie i duże leszcze. Więc muszą być w łowisku by ich taką mieszanką znęcić, mniejsze leszcze szybko się sycą. Połączenie tych wymienionych zanęt z trzecią daje nam super mieszankę na rzeki – czyli szybkie uciągi. Tą trzecią jest RIVER ACE.

Kolor ceglasty tej zanęty jest efektem zastosowania w mieszance słodkiej papryki która doskonale działa na apetyt i trawienie ryb.

Zanęta stosowana z powodzeniem na płocie , ale pod warunkiem , że w łowisku mamy duże i średnie egzemplarze to ulubiona zanęta holendrów i Alana  Scotthorna . Tą zanętą jest G5. W łowiskach z dużą ilością płoci bardzo ładnie selekcjonuje duże osobniki. W połączeniu z pieczywem brązowym głęboko prażonym i mielonymi konopiami prażonymi jest bardzo silna bronią .

Wiele lat temu , gdy na rynku nie było jeszcze dużej ilości dobrych zanęt przy połowie płoci drobnej lub uklejek stosowałem z powodzeniem Specjal Concurse ABLETES GARDONS.

Teraz jest wiele lepszych mieszanek   zanętowych choć zawsze możecie przetestować. Tyle od DZIADKA na temat mojej opinii dotyczącej zanęt tej marki. Pozdrawiam czytelników. DZIADEK

1 Komentarz:

  1. Zanęty Marcela są u nas baardzo niedoceniane. Oczywiście wśród najpopularniejszych, pewnych i skutecznych przoduje Gold Pro oraz Turbo. Bardzo lubię połączenie Golda z Supercupem lub Super Matchem – na jeziora skuteczna dla średnich rybek. Fajną propozycja na lato jest Catch- sygnowany na karasia i lina, sprawdza się również na płotki i leszczyki, nie sposób pominąć River Ace – w moich stronach kilerek na Odrę, . Oczywiście wśród atraktorów dominuje słony caramel ( o ile atraktor stosuję)? Ogólnie jestem zdania, że zanęty Sensasa są skuteczniejsze na małe i średnie rybki, zaś Marcel pomaga w sprowadzeniu większych osobników. Czy zauważył Pan może zależność, że Marcel sprawdza się lepiej na łowiskach z brudniejszą, bardziej zamuloną woda, a Sensas na czystszych wodach? Pytam bo wg mnie to się zazwyczaj sprawdza, choć jak Pan przypomina wielokrotnie- Nie ma cudownej zanęty na każda wodę, nie zawsze co powinno być pewniakiem się sprawdza,

Komentowanie jest wyłączone